A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Nizozemí - Diskuze

Původní dotaz

Amsterdam

05.11.2010 20:22:48 | marmarmar
Ahoj jsem v Amsterdamu a jeste jsem nenarazila na zadne cechy.tady je me cislo-0626622449.Zatim se mejte Marketa
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jarka.B 03.10.2011 21:06
Grachty  

ve městě funguje několik společností provozujících lodní výlety po kanálech. Většinou mají základní stanici v blízkosti vlakového nádraží. Ceny a okruhy se liší, standard je cca 1,5hodiny za 13EUR. Na výběr je řada různých tras, i večerní jízdy s jídlem, jízdné je různě cenově zvýhodněno s dalšími vstupenkami. My jsme využili společnost Hop on-hop canal bus, jízdné na celý den za 2OEUR (nebo na 2 dny za 33 EUR) po čtyřech různých trasách. Doporučuji, protože z lodi člověk vidí celé město a nebolí u toho nohy :-D Je tam spousta zastávek, na kterých se dá neomezeně nastupovat nebo vystupovat nebo se dá jet celou trasu jako okružní, jsou čtyři barevně odlišené trasy. Tyto lodě jezdí od cca 9,3Ohod. do cca 18hod. v červenci a srpnu až do 21.30hod. Lístky se prodávají jen ve vyznačených stanicích.

• Blue.blue
  • Anonym (2)
Jarka.B 03.10.2011 20:57
květinový trh  

Nejlepší trh na květiny, sazeničky a cibulky přímo v Amsterdamu jsem našla na SPUI, kousek od náměstí Dam. Nejsem žádná zahradnice a nemám vztah k půdě, ale tady jsem doslova zešílela a nevěděla, co koupit dřív. Pokud k tomuto zboží máte vztah, tak si na návštěvu vyhraďte dostatek času a peněz :-) Ceny tady byly příznivější než jinde a určitě tento nákup nenechávejte na letiště, tam jsou cibulky tulipánů a jiné podobné zboží sice také, ale strašně drahé.

• Blue.blue
  • Anonym (4)
Jarka.B 03.10.2011 20:51
výlety  

Od Heleny jsem dostala skvělý typ na výlet kousek za Amsterdam, je to část Waterland - města Edam, Volendam a Marken, určitě stojí za návštěvu. Je to sice tak trochu turistická atrakce, ale určitě je tady klidněji, než v centru Amsterdamu. Sympatické vesničky, pláže a voda co sice vypadá jako moře, ale bohužel není slaná (zjištěno olíznutím :-D ) Speciální lístek na autobus do této oblasti platí celý den a je za 9EUR. Kupuje se buď v předprodeji na informacích nebo přímo u řidiče v autobuse. Autobusy jezdí ze zadní části vlakového nádraží, projdete celým podchodem až za poslední nástupiště a pak po schodech nahoru, je to zadní část vlakového nádraží směrem k vodě. Jsou to autobusy 111(Marken) - 118 (Volendam). Můžete kdekoliv vystupovat a znovu nastupovat, omezení je jen dobou platnosti 1den od označení (označuje řidič v autobuse při prvním nástupu). Mezi Volendamem a Markenem jezdí lodní doprava, na ni už lístek z autobusu neplatí, cena za trajekt je 5,-EUR.

• Anonym (1)
Jarka.B 03.10.2011 20:41
městská doprava  

tady moc informací nemám, jeli jsme jen dvě cesty a to tramvají. Takže lístek na jednu cestu (platí 1hodinu) stojí 2.60EUR. Za zavazadlo se neplatí. Lístek se dá koupit buď v předprodeji v informačním centru nebo pak v tramvaji u průvodčí. Nastupuje se jen vyznačenými dveřmi a při vstupu a následně výstupu si lístek označíte (přiložíte ke čtečce u dveří). Pokud víte, že budete jezdit častěji vyplatí se karta GVB na všechnu městskou dopravu (neplatí bohužel na vlak z letiště), cena 7,-EUR/24hod., 11,50EUR/48hod., 15,50EUR/72hodin. Nebo si koupíte Amsterdam card (jak píše Helena) za 39,-EUR/24hodin a ta platí i na vstupy do muzeí a má soustu dalších výhod. Během jízdy jsou jednotlivé stanice hlášeny a názvy běží i na obrazovce.

Jarka.B 03.10.2011 20:33
informační centrum  

Informační centrum je značeno VVV a je to takový menší bílý domek přímo naproti hlavního východu z nádraží. Je rozdělený na tři části. Vlevo jsou infomrace a lístky na výlety, vedle jsou informace k veřejné dopravě a pravá největší část jsou informace všeobecné. Při vstupu si do automatu zadáte, co potřebujete za informace, vyjede vám pořadové číslo a podle toho jste pak voláni k jednotlivým přepážkám. Nejsem si úplně jistá, ale informační centrum je otevřeno snad jen do 18hodin.

Jarka.B 03.10.2011 20:29
Amsterdam CS  

Amsterdam CS je poměrně velké a rušné nádraží, ale vše je tady přehledně značeno. Je tady i hodně možností občerstvení. Pokud potřebujete úschovnu zavazadel, tak je v levé části nádraží (zády k vlakům, čelem k městu). Boxy jou buď větší nebo menší, cena cca 7EUR, platit se musí bohužel jen kartou, protože takto je nastaveno zavírání skříněk. Zavřete skříňku, strčíte kartu (nechce to PIN) a vyjede lístek s číslem skříňky a kódem, kterým pak zase skříňku otevřete. Neustále tady chodí personál a i policie a docela ochotně pomáhají turistům s obsluhou skříněk. Úschovna funguje nepřetržitě a i do malé skříňky vejde středně velký kufr+taška. Před nádražím jsou zastávky tramvají městské dopravy a informační centrum. Je to tady rozkopané, a asi ještě dlouho bude, tak je tento prostor docela nepřehledný.

• Anonym (1)
Jarka.B 03.10.2011 20:22
cesta z letiště  

cesta z letiště do centra je jednoduchá, protože součástí letiště je i vlakové nádraží. Hned v hale při východu z letiště jsou automaty na jízdenky a světelné tabule s odjezdy vlaků. Jízdenka do centra stojí 3,80EUR, pokud si ji koupíte sami v automatu, jinak je o 0,5O dražší u přepážky. Automatu se nemusíte bát, je to jednoduché, jen musíte mít mince nebo platit kartou. Jednotlivá nástupiště jsou pak v podzemí. Vlaky do centra odjíždí z různých nástupišť, takže pokud vám před nosem odjede vlak třeba z nástupiště 3, nečejte tam zbytečně na další, protože ten další pojede třeba ze 2. Vlaky jezdí často, jsou velice čisté a cesta do centra na Amsterdam central trvá asi 15minut. Za zavazadlo se neplatí.

• Anonym (5)
Jarka.B 03.10.2011 13:45
Amsterdam  

včera jsem se vrátila z Amsterdamu, byla jsem tam sice jen na pár dnů, ale líbilo se mi, pokud někdo váháte, jeďte, město určitě stojí za návštěvu. Tímto moc děkuji Heleně a Lubošovi za odpovědi na všechny moje dotazy a nebylo jich málo. I v dnešní době, kdy se dá spousta informací vygooglovat, jsem v mnoha směrech docela tápala a těžce hledala informace až na místě. Občas to bylo bohužel i stylem pokus-omyl. Pro budoucí návštěvníky Amsterdamu tady napíšu pár vlastních zkušeností a budu ráda, pokud se přidají i ostatní. Je přece jen škoda, když diskuze k městu Amsterdam tady tak skomírá. ;-)

• Anonym (2)
  • Anonym (6)
pesfilipes 22.01.2011 20:34
RE: admin  

ty myslis ze kdyz budu v amsterdamu tak ze budu volat na nejake nezname cislo

• Anonym (2)
admin2 06.12.2010 12:47
admin  

Marketo, radeji prosim uvadejte kontakty na sebe na svem profilu (po registraci). Dekujeme.

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu